اگر شما هم یکی از افراد تازه‌کار در دنیای پارچه و الیاف و یا در حال تحقیق در مورد الیاف طبیعی و مانتوی مناسب برای خود هستید، خوب است که به‌خوبی در این زمینه تحقیق کنید. استفاده از الیاف طبیعی در لباس،  یکی از موارد مهم و اثرگذار برای انتخاب لباس توسط مشتری‌هاست و همواره رضایت استفاده از این الیاف، بیشتر از الیاف پلاستیکی و مصنوعی بوده است. همانطور که حدس می‌زنید، این الیاف متشکل از دو دسته است که در ادامه به معرفی هر کدام، ویژگی‌ها و نکات مثبتی که دارند و همچنین معرفی انواع مدل مانتو الیاف طبیعی می‌پردازیم. پس ما را در ادامه همراهی کنید.

معرفی انواع الیاف طبیعی

پیش‌از آنکه مانتوهای جدید الیاف طبیعی را معرفی کنیم، بهتر است الیاف طبیعی را به‌طور کامل بشناسید. به‌طورکلی این الیاف به 2 دسته تقسیم می‌شوند که شامل الیاف طبیعی گیاهی و الیاف طبیعی حیوانی هستند.

الیاف گیاهی

از الیاف گیاهی می‌توان به پنبه، کتان، کنف، چتایی و… اشاره کرد. الیاف گیاهی و نام آن‌ها، بستگی به این دارد که آن الیاف را با کدام قسمت از گیاه تهیه می‌کنند. الیاف گیاهی ممکن است از قسمت برگ، ساقه، میوه و یا دانه‌های یک گیاه به دست آمده باشد.

الیاف حیوانی

دسته دیگر، الیاف حیوانی است که شامل ابریشم، پشم و مو هستند. جانورانی مانند گوسفند، بز، کرم ابریشم، خرگوش و غیره، منشا اصلی این الیاف محسوب می‌شوند. این نوع از الیاف یکی از قدیمی‌ترین الیافی است که در صنعت نساجی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین خوب است بدانید که از ویژگی‌های الیاف طبیعی، دوام بسیار بالا و سبک‌بودن آن است و همین موضوع باعث محبوبیت و استفاده از آن در تولید انواع پارچه شده است.

ویژگی الیاف پشمی

پشم یکی از قدیکی‌ترین الیاف حیوانی است که در صنعت نساجی هم بسیار کاربردی محسوب می‌شود. پارچه‌های بسیار متنوع پشمی، از مدل سبک گرفته تا فاستونی‌های گرم و ضخیم، بسیار بادوام هستند و تاروپود آن‌ها از مقاومت بسیار زیادی برخوردار است. برای رفع چروک این لباس‌ها کافی است در محیط مرطوبی مانند حمام قرار بگیرند.

ویژگی الیاف پنبه

بسیاری الیاف پنبه را با نام نخ هم می‌شناسند. این پارچه‌ها در برابر حرارت مقاوم و از لطافت خاصی برخوردارند. الیاف ضدآلرژی پنبه برای افرادی که به برخی از لباس‌ها حساسیت دارند، بسیار توصیه می‌شود، اما به‌همان اندازه هم به مراقبت نیاز دارند.

الیاف ابریشم

ابریشم یکی دیگر از الیاف قدیمی با درخشندگی و زیبایی منحصربه‌فرد است. این پارچه در تابستان و زمستان قابلیت‌های خاص خود را دارد و گاهی به‌عنوان یک لباس گرم و در گرما نیز مانند تهویه عمل می‎کند.

جدیدترین مدل مانتو الیاف طبیعی

اما جدیدترین مدل مانتو الیاف طبیعی، شامل چه مواردی هستند؟

مانتوهای کوتاه

چه قدتان بلند باشد، چه کوتاه، در هر صورت انواع مانتوهای کوتاه و مانتوهای کتی، بسیار ترند و محبوب هستند و استایل خاصی را به شما خواهند بخشید. این روزها انواع مدل مانتوهای کوتاه لینن با طرح و رنگ‌های بسیار متنوع هستند که از گیاه کتان به دست می‌آیند. اگر مانتوی لینن شما از الیاف گیاه کتان به دست آمده باشد، بسیار خوش جنس است و ایستایی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

ست‌های چندتکه

یکی از مدل‌های پرطرفداری که این روزها در خیابان و یا مهمانی‌ها، تن بسیاری از افراد می‌بینید، همین ست‌های چندتکه تولیدشده از انواع الیاف طبیعی مانند کتان، لینن و گاهی ابریشم هستند. این مدل مانتو در فصل بهار و پاییز یکی از کاربردی‌ترین مانتوهاست.

مدل مانتو الیاف طبیعی جلوباز

این مدل مانتوها را این روزها بسیار دیده‌اید و حتما خود شما هم حداقل یک مانتوی جلوباز را در کمد خود دارید. با این مانتوهای زیبا باید استایل لایه‌ای داشت و متناسب با فصلی که در آن هستید و رنگ مانتو، می‌توانید یک زیرمانتویی متناسب بپوشید و از استایل خاص خودتان لذت ببرید.

مدل مانتو شیک از جنس الیاف طبیعی

بهترین کار این است که همیشه مانتوهای مهم و شیک خود از الیاف طبیعی انتخاب کنید. یکی از شیک‌ترین مدل مانتوها با الیاف طبیعی، مانتوهای مجلسی بلند یا عبایی هستند. برای دیدوبازدید عید و یا برای مجالس و مهمانی‌ها، لازم است یکی از این مدل‌ها را داشته باشید.

مانتوهای کتی از حتی الیاف طبیعی هم از مدل‌های مد روز هستند و بسیار مورد استقبال خانم‌ها قرار گرفته‌اند.

چرا مدل مانتو با پارچه الیاف طبیعی را انتخاب کنیم؟

در بسیاری از مواقع، الیاف طبیعی را به‌همراه درصدی از الیاف مصنوعی به پارچه تبدیل می‌کنند. بنابراین بهتر است هنگام خرید، تاحدامکان مطمئن شوید که لباسی را که خریداری می‌کنید، درصد زیادی از الیاف طبیعی را داشته باشد.

هر پارچه‌ای که از الیاف طبیعی تولید شده است، کیفیت و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. این مانتوها که با پارچه با الیاف طبیعی تولید و دوخته شده‌اند، دوستدار محیط‌زیست هستند و همچنین برای خود شخص احساس راحتی و سبک‌بودن را به‌همراه دارند.

یکی دیگر از مزایای مانتو با الیاف طبیعی این است که در سرما، این الیاف منقبض می‌شوند و سرما را از خود عبور نمی‌دهند. همچنین در هوای گرم نیز مانند یک تهویه عمل می‌کنند و با انبساط الیاف، جریان هوا را از خود عبور می‌دهد.

نحوه شستشو و نگهداری مدل مانتو با الیاف طبیعی

برای خرید مانتو با الیاف طبیعی تردید نداشته باشید! این الیاف در حفظ بهداشت نیز تاثیر بسزایی دارد و با وجود چروک‌پذیری بالایی که برخی از این مانتوها دارند، در برابر حرارت و دمای بالا مقاوم هستند. همچنین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پول بیشتری برای این البسه بپردازند، اما مدل مانتو با الیاف طبیعی بخرند، نه الیاف ترکیبی!

اما نکته بسیار مهم، نحوه نگهداری از انواع مانتوی تهیه‌شده با الیاف گیاهی و حیوانی است. هر چه بیشتر در نگهداری از لباس‌های خود تلاش کنید، لباس‌های ماندگار و سالم‌تری خواهید داشت. روی پارچه اکثر لباس‌ها، اطلاعاتی درباره نحوه شستشو و دمای آب مورداستفاده نوشته شده است. اگر این لیبل را روی لباس ندیدید، ابتدا سعی کنید مانتو و یا هر لباس دیگری را در ماشین لباسشویی نیندازید و خودتان آن را با آب ولرم بشویید.

اگر می‌خواهید لباس را داخل ماشین لباسشویی بیندازید، دمای آب را بالا نگذارید و همین‌طور از پودر یا مایع لباسشویی مناسب لباس‌های نازک و لطیف که آنزیم کمتری دارند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک نرم‌کننده لباس هم استفاده کنید.

اما چگونه لباس‌های تشکیل‌شده از الیاف طبیعی را خشک کنید؟ پیشنهاد ما این است که این لباس‌ها را برای خشک‌شدن جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید، بلکه آن را در جایی بدون نور شدید و در سایه پهن کنید و بگذارید تا خشک شود. لباس‌های نم‌دار را با انداختن یک پارچه نازک، سفید و تمیز بر روی لباس موردنظر خود اتو بزنید. و در نهایت برای مراقبت از الیاف طبیعی مانتو، اتو را بر روی درجه لباس‌های حساس تنظیم کنید و از بخار آن به دفعات زیاد استفاده نکنید.

مدل مانتو الیاف طبیعی گلدوزی‌شده

احتمالا مدل‌ مانتوها با الیاف طبیعی با طراحی‌های گلدوزی‌شده و بسیار جذاب را دیده‌اید که به‌نوعی یک لباس هنری هم محسوب می‌شوند. همانطور که می‌دانید گلدوزی، یک هنر محبوب و پرطرفدار است. گل‌های رنگارنگ بر روی انواع پارچه، جلوه بسیار زیبایی خواهند داشت. انواع مانتوهای گلدوزی‌شده در مدل‌های جلوباز، جلوبسته، کتی، عبایی، بلند، کوتاه و غیره در بازار هستند که طرح‌های گلدوزی مختلف و بی‌نظیر که تنها با نخ دوخته می‌شوند، زیبایی آن‌ها را دوچندان کرده است.

با استفاده از مانتوهای گلدوزی، استایل‌های متنوع و بسیار خاصی خواهید داشت. بنابراین اگر از این مدل تخریب‌های باید بدانید که جای یکی از این مدل مانتوها در کمدتان خالی است.

معرفی مدل مانتو الیاف طبیعی بلند

انواع مدل مانتو با الیاف طبیعی جلوه بسیار خاص و زیبایی دارند. هزاران مدل مانتوی بلند وجود دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را برایتان نام می‌بریم:

 • مانتو بلند اسپرت: برخی از مانتوهای بلند با رنگ و طرح ساده‌ای که دارند، برای انواع تیپ اسپرت به‌همراه شلوارهای مام‌استایل و مام‌فیت گزینه بسیار خوبی خواهند شد.
 • مانتو بلند عبایی: مانتوهای عبایی همچنان یکی از مانتوهای پرطرفدار هستند. این مانتوها نیز حالت اسپرت دارند و جلوباز هستند.
 • مانتو یا روپوش بلند: این مدل مانتوها در انواع ساده، اسپرت و کمی رسمی موجود هستند و برای پوشیدن بر روی لباس‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • مانتوهای مجلسی: یکی دیگر از مدل‌های پرکاربرد، مانتوهای مجلسی هستند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای مجالس و مهمانی‌های مهم، به‌جای انواع کت‌های رسمی به‌سراغ مانتوهای مجلسی با الیاف طبیعی بروند. برخی از این مانتوها دوتکه هستند و علاوه‌بر مانتوی اصلی، یک زیرمانتویی ست نیز دارند که ترکیب بسیار شیکی خواهند شد.

سخن پایانی

همانطور که دانستید، الیاف طبیعی یکی از مقاوم‌ترین و در عین حال حساس‌ترین الیاف هستند. یعنی همان اندازه که با محیط زیست و بدن انسان سازگارند به همان اندازه هم به مراقبت احتیاج دارد. بنابراین با رعایت نکات گفته شده و همچنین ویژگی‌هایی که درباره انواع مدل مانتو با الیاف طبیعی دانستید، بهترین لباس‌ها را با ماندگاری بالا بپوشید.

17 دیدگاه برای “مدل مانتو الیاف طبیعی شیک

 1. پارمیدا گفته:

  از همین مدلا مام فیتش رو دارید یا فقط همین طرح های داخل سایته؟
  و اینکه مدت زمان ارسال چقدر هست؟

 2. رقیه خدادادی گفته:

  جنس الیاف عالی وهمچنین گلدوزیهای زیبا باعث تمایز از سایر محصولات شده با تشکر

 3. Samira گفته:

  مانتوهای الیاف برای همه فصلا عالیه من همیشه میپوشم. ممنون ازاینکه جنس پارچه خوب و قیمت مناسب برای مشتریاتون درنظر میگیرید. من همیشه از خریدم ازتون راضی بودم. موفق باشید❤️

 4. اکرم محمدی گفته:

  مدل مانتو ها خیلی قشنگ بود
  فقط برای خرید باید چیکار کنم ؟

  • دارکوب پوش گفته:

   شما می توانید با مراجعه به مقاله آشنایی کامل با پارچه الیاف طبیعی کاملا با این پارچه آشنا شوید
   لینک مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *